SvetVesti

Nastavljaju se napadi: Sve više mrtvih; "Pregovori uspešni"; Iran zapretio FOTO/VIDEO

Iransko Ministarstvo spoljnih poslova se oglasilo o ishodu razgovora sa Džej Di Vensom.

„Osnovali smo Jedinicu za kontrolu sukoba kako bismo stabilizovali linije fronta na Bliskom istoku, uključujući Liban. Drugo, formirana je vruća linija za komunikaciju preko Irana ukoliko se pojave problemi u Ormuskom moreuzu. Treće, formirana je radna grupa za nuklearni dosije, koja će početi sa radom čim Sjedinjene Države u potpunosti sprovedu član 13 sporazuma.

Četvrto, potpisali smo sporazume sa Katarom u vezi sa oslobađanjem zamrznute imovine Irana. Peto, dobili smo dokumenta od Sjedinjenih Država koja nam omogućavaju da prodajemo naftu, gas i petrohemijske proizvode bez sankcija u periodu od 60 dana“, rekao je portparol ministarstva Esmail Bagei.

Izvor: b92.net