Њукасл декласирао Вест хем, минималац Манчестер јунајтеда против Брентфордa
Ривали у 29. колу Премијер лиге одиграли су заостале мечеве и смакли Тотенхем из конкуренције за Лигу шампиона.
Њукасл је после тријумфа на Јунајтедом наставио победнички низ против Вест хема.
Двоструки стрелци за Њукасл били су Калум Вилсон у 6. и 46. минуту, те Жоелитон у 13. и 90. минуту. У стрелце се уписао и АЛександер Исак у 82. минуту.
Утешни погодак за Вест хем је постигао 40. минуту.
Маркус Рашфорд је у 27. минуту донео победу Манчестер јунајтеду над Борнмутом.
Данашњи победници су идентичног броја бодова на табели – 53, Њукасл је трећи, Јунајтед четврти. Испод њих је Тотенхем са 50 бодова. Поражени Вест хем и Борнут са по 27 бодова су у групи од по четири тима које се боре за избегавање зоне испадања.
Izvor: rts.rs
